27 Ocak 2017 Cuma

Maça Yenik ve Eksik Başlıyoruz!


Üç sıfır yenik başlıyoruz maça. Üstelik yıldız elemanımız oyun dışına atılmış. Bu tür maçlarla sık olmasa da karşılaşıyoruz. Yenik durumda olan ve bir kişi noksanıyla oyuna devam eden ekibin galip gelmesinin tek şartı vardır: her eleman iki kişilik oynayacak!.

As elemanı tanıtmaya gerek yok, herkesin malumu. Oyundan atıldı. Ondan fayda yok artık. Gol Bir.

Kahverengi ve beyazın savaşını izleyeceğiz. Beyaz, albenisi yüksek bir renk. Kendine çeker, kabul gösterir, ret ettirmez, tiksinti uyandırmaz, kahverengi böyle değil, çoğu kişiler sevmediklerini rahatlıkla söyler, bazı kişilerin aklına sevmediklerini getirir, sinekleri üzerinde toplar, tiksinti uyandırdıkları da vardır… Gol İki.

355 milletvekili ve sahip oldukları muazzam para gücü artı Cumhurbaşkanlığı bütçesinden harcanabilecek sonsuz büyüklükteki maddi imkâna karşılık, harçlıklarından arta kalan küçücük miktarlarla, kâğıt bile almaya takatleri olmayan gariban bir grup. Ulusal alanda yayın yapan Kırk televizyon, ülke sathına dağıtımı yapılan elli gazete ve irili ufaklı televizyonlar, gazeteler, dergilere karşılık toplam izlenme oranı Sıfıra yakın ve yayınları kısıtlanan iki televizyon ile satış rakamları Yüz Bin civarında olan iki gazeteyle savaşa katılıyoruz. Haydi, buna da gol Üç diyelim.

Aynı takım destekçileri olarak sahaya indiğimiz dostlarımızın bir kısmının, karşı takımı desteklemeye başladıklarını hiç yazamayalım bile.

“İşte bu ahval şerait içinde dahi…”                 

Üç Sıfır önemli bir fark değil. Geri kalan inanmış takım elemanları, iki kişilik oynayabildikleri takdirde, yenemeyecekleri ekip yoktur önlerinde.

Başarılamaz, olamaz, yapamayız, beceremeyiz kelimelerini sözlüklerden silip, tam zıtlarıyla hareket edip, hayata yön vermeye çalışırsak. Hangi problem çözülmezmiş, hangi dağ devrilmezmiş görürüz.

Savaşmak için silah mı beklersin, kendin üret, yol almak için vasıta mı istersin, kendin bul-buluştur, doymak için iane mi umarsın, kendin çalış-çabala…

Yeneriz evvel Allah;

1. Safları sıkı tutalım. Araya şeytan giremesin.

2. Bu dünyaya teşrif etmiş Adamların başarı hikâyelerine bakıp, hiç olmazsa onların yollarında olalım, olalım ki, onlar da şefkatini, merhametini esirgemesinler.

3. Ümidi kesmeyelim. Her zirvenin bir inişi vardır, her akşamın bir sabahı.

4. 57. Alay’ın hikâyesini yeniden okuyalım. Ve herkes 57. Alay’ın bir elemanı olarak hayatına ve çalışmalarına yön versin.

5. Şeytanın Milyon hilesi varsa, tamamı bir darbeyle mahvolur gider. Hakk’a güven tam olmalıdır.

6…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

‘Nablus’… Ve Ortadoğu’dan bir Sayfa

Sosyal medya sayfasında anlamsız zamanlarda Atatürk eleştirisi (daha doğrusu saldırısı) yapan bir dostumuzun, “Nablus hezimetinden sonr...